Usuń przeszkadzacze!

Czas czytania: < 1 minuta

Jeśli pracujesz przy komputerze, to jest spora szansa, że czasem trudno utrzymać Ci uwagę i koncentrację nad konkretnym zadaniem. Dawno przestałam oszukiwać się, że mogę sobie z tym poradzić siłą woli – z pomocą przychodzi technologia.

Testowanie aplikacji to moje hobby, ale nie testuję wszystkich. Zabieram się tylko za takie, które pomagają mi zorganizować moją rzeczywistość lub zrealizować moje cele. 

Oto kilka aplikacji, które wspierają Twoją koncentrację na zadaniach.

StayFocusd – dodatek do Chrome, dzięki któremu możesz zdecydować racjonowaniu dostępu do określonych stron np. mediów społecznościowych. Po wyczerpaniu limitu na dany dzień – odcina Ci dostęp.

Rescue Time – czasem wystarczy dowiedzieć się na co poświęcamy nasz czas przy komputerze. Rescue Time wyśle Ci raport raz w tygodniu, w którym podsumuje Twoje aktywności. To co trafia do konkretnych kategorii możesz modyfikować samodzielnie.

Twój smarthone stanowi większy problem niż komputer? I na to są sposoby.

Forest – bardzo przyjemna aplikacja, w której hodujesz las, a ponieważ to bardzo energochłonne zajęcie dla Twojego telefonu, to w ustalonym czasie nie możesz wykonywać na nim żadnych innych czynności 🙂

Jest jeszcze prostszy sposób, który sama coraz częściej i chętniej stosuję. Poza moim eksperymentem związanym między innymi z odinstalowaniem aplikacji Facebooka z telefonu, te aplikacje, które mi pozostały zostały pozbawione możliwości wysyłania mi powiadomień. Na komputerze również 🙂 Nie jest to łatwe, ale praca w skupieniu jest dla mnie zbawieniem i koniecznością. A testowanie (również siebie) stało się już moim nawykiem.

P.S. Jeśli jednak chcesz poćwiczyć swoją silną wolę, to spróbuj nie robić absolutnie nic przez 2 minuty. Ta strona może Ci w tym pomóc donothingfor2minutes.com

Powodzenia 🙂